Da wae of true commanda


  Kartografowie

  Share
  avatar
  Vasemir
  Admin

  Liczba postów : 175
  Join date : 18/01/2018

  Kartografowie

  Pisanie by Vasemir on Wto Mar 06, 2018 4:12 pm

  Świat, zamiast rozkwitać kulturą i handlem, ledwie rozmarzł, a już na nowo pogrąża się w chaosie. Bitwy toczone są na morzach, w podziemiach, w górach i na pustyniach, krew leje się powszechnie i szczodrze karmi ziemię. Sabotaże i szpiegostwo częstsze są od transakcji handlowych, a państwa boją się sąsiadów, rzadko tylko nawiązując kontakt, a zamiast tego zbrojąc się na potęgę. Zdaje się, że po Zimie ziemia zdążyła odtajać, ale serca pełne są jeszcze lodu.

  Gdzieniegdzie na świecie pojawiają się odkrywcy, młodzi jeszcze poszukiwacze przygód i zdobywcy. Ich pierwsze wędrówki nie przynoszą wielkiego zysku dla ich ojczyzn, ale gdy taka grupa trafi czasem na inne państwo zazwyczaj skłonna jest sprzedać miejscowym mapy w zamian za wikt i egzotyczne - dla nich - dobra.

  W obecnej, czwartej turze możecie nabyć te mapy. Nie dadzą one szczegółowych informacji o terenie (nie są tak dokładne, jak wasze edykty eksploracyjne), ale pozwolą rozeznać w ogólnym typie i ukształtowaniu terenu.
  Każda mapa kosztuje 5 BP i odkrywa 4 losowe hexy w pobliżu waszych granic (przy czym wysoki Lore może zwiększyć tę ilość lub dać szczegółowe informacje o którymś hexie; nie macie na to wpływu).
  W tym wypadku możecie kupić te mapy "na kredyt" i spłacić je podczas pobierania podatków.


   Obecny czas to Sro Sty 16, 2019 5:21 am