Strategiofajnderu

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Da wae of true commanda


    Ogłoszenia i aktualizacje

    Vasemir
    Vasemir
    Admin


    Liczba postów : 175
    Join date : 18/01/2018

    Ogłoszenia i aktualizacje Empty Ogłoszenia i aktualizacje

    Pisanie by Vasemir Pią Sty 26, 2018 10:24 pm

    1. Róbcie kraje, penisy. Jeśli macie problem z rozdaniem tych 80 pkt - piszcie, pomogę. Generalnie nie musicie się jakoś szczególnie przejmować tymi statystykami w tym momencie - możecie kupować intuicyjnie, wyobrażając sobie taką "wioskę fantasy".

    2. Upraw i łowisk (farm, fishery) można będzie jednak zbudować nie nieograniczoną ilość na hexie, ale maksymalnie 5 na hex, co pobudzi ekspansję.
    Vasemir
    Vasemir
    Admin


    Liczba postów : 175
    Join date : 18/01/2018

    Ogłoszenia i aktualizacje Empty Re: Ogłoszenia i aktualizacje

    Pisanie by Vasemir Sob Sty 27, 2018 9:39 am

    3. Schrzaniłem tłumaczenie - przetłumaczyłem zarówno "canal", jak i "waterway" jako "kanał", podczas gdy jest znacząca różnica.
    "Canal" poprawiłem na "drogę wodną" i jest to typ infrastruktury, który funkcjonuje jak rzeka.
    "Waterway" pozostaje jako "kanał" i jest typowo miejską konstrukcją, która wymaga dostępu do wody na hexie - rzeki, akweduktu czy właśnie drogi wodnej - i (jako jeden z kilku budynków) daje dostęp do wody budynkom w mieście.

    4. Nigdzie explicite o tym nie napisałem, ale niektóre budynki możecie ulepszać w inne (molo w nabrzeże, bibliotekę w akademię, a tę w uniwersytet, kaplicę w świątynię, a później w katedrę i tak dalej), co znacząco zredukuje koszt budowy.
    Vasemir
    Vasemir
    Admin


    Liczba postów : 175
    Join date : 18/01/2018

    Ogłoszenia i aktualizacje Empty Re: Ogłoszenia i aktualizacje

    Pisanie by Vasemir Nie Sty 28, 2018 2:30 pm

    Zaczęliśmy turę 1, a wraz z nią otrzymaliście 6 wskazówek z których 2 są fałszywe.
    Wylosowałem również po jednym pozytywnym wydarzeniu dotykającym całe królestwo. W kolejnych turach będzie to już całkowicie losowe - wydarzenia będą mogły dotknąć cały kraj, jeden hex lub jedno osiedle i będą zarówno pozytywne, jak i negatywne.


    (jeśli jeszcze tych informacji nie otrzymaliście, to znaczy, że nie skończyliście tworzyć swego kraju)
    Vasemir
    Vasemir
    Admin


    Liczba postów : 175
    Join date : 18/01/2018

    Ogłoszenia i aktualizacje Empty Re: Ogłoszenia i aktualizacje

    Pisanie by Vasemir Sro Sty 31, 2018 4:10 pm

    Napiszcie mi proszę w swoich pogadankach w jaki sposób oznaczacie granice swoich państw. Stosy czaszek? Menhiry z krasnoludzkimi runami? Kolorowe chorągiewki na drewnianych palach? Kapliczki? Wystarczy jedno krótkie zdanie.
    Vasemir
    Vasemir
    Admin


    Liczba postów : 175
    Join date : 18/01/2018

    Ogłoszenia i aktualizacje Empty Re: Ogłoszenia i aktualizacje

    Pisanie by Vasemir Pon Lut 05, 2018 1:44 pm

    Uzupełniłem info o części statystyk. "Wchodzą w życie" od tury 3.
    Vasemir
    Vasemir
    Admin


    Liczba postów : 175
    Join date : 18/01/2018

    Ogłoszenia i aktualizacje Empty Re: Ogłoszenia i aktualizacje

    Pisanie by Vasemir Wto Mar 06, 2018 3:58 pm

    Od tej tury testy Stability, Economy, Loyalty (mające wpływ np. na dochód z podatków czy radzenie sobie z katastrofami naturalnymi) oraz wszystkie testy bitew wykonuję rzucając kostką dwukrotnie i wybierając lepszy wynik.
    Prowadzone przez was cywilizacje powoli krzepną i dojrzewają, stając się sprawniejsze i bardziej przewidywalne... a poprzednie, bardziej losowe rzuty, to nie był bug, tylko feature.


    Przepraszam, że zajęło to tak długo, ale i czekałem na graczy, i mnie nie było, a teraz jeszcze potrzebowałem przypomnieć sobie, co się działo oraz same zasady. Gra toczy się dalej i mam nadzieję, że za chwilę będziecie mieli więcej interakcji z innymi graczami, bo to jednak największa frajda.

    Sponsored content


    Ogłoszenia i aktualizacje Empty Re: Ogłoszenia i aktualizacje

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Sob Kwi 27, 2024 4:33 am