Strategiofajnderu

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Da wae of true commanda


3 posters

    FAQ

    Vasemir
    Vasemir
    Admin


    Liczba postów : 175
    Join date : 18/01/2018

    FAQ Empty FAQ

    Pisanie by Vasemir Wto Sty 23, 2018 6:29 pm

    Pytacie mię:
    Vasemir, a jak to z koloniami?
    Ja na to: cywilizacje dopiero się rozwijają, więc będzie to raczej w stylu greckim: z daleka od domu będzie to raczej sztucznie utworzony wasal z początkowym ustrojem "zaprogramowanym" przez zakładającego oraz z (przynajmniej początkowo) bardzo dobrym nastawieniem do matczynego miasta. Będzie jednak bytem niezależnym.

    Pytacie mię:
    Wąsemirze, czy czerwony to aby na pewno stosowny kolor?
    Ja na to: kliknijcie.

    Pytacie mię:
    Wazimir, a podziemia to Ty planujesz?

    Ja na to: FAQ Latest?cb=20141206145237&path-prefix=en



    Śmiało pytajcie w tym temacie o zasady czy ogólne tematy związane z grą (kwestie indywidualne będziemy omawiać na prywatnych forach).
    Vaiar
    Vaiar


    Liczba postów : 19
    Join date : 19/01/2018

    FAQ Empty Re: FAQ

    Pisanie by Vaiar Wto Sty 23, 2018 9:53 pm

    To ja mam właśnie pytanie, kiedy możemy się spodziewać czegoś więcej o przywódcach naszych nacji?
    Vasemir
    Vasemir
    Admin


    Liczba postów : 175
    Join date : 18/01/2018

    FAQ Empty Re: FAQ

    Pisanie by Vasemir Wto Sty 23, 2018 10:03 pm

    Tematu przywódców wolę na razie unikać. Paradoksalnie gra jest oparta o system RPG i wykorzystanie przywódców byłoby jak najbardziej na miejscu, ale właśnie ze względu na to, że jest to RPG (i Pathfinder), system jest bardzo rozbudowany i zakłada, że część problemów królestwa rozwiązuje się właśnie "własnoręcznie, jako poszukiwacze przygód" (tworzenie indywidualnych magicznych przedmiotów, używanie czarów z listy, liczenie sześciu atrybutów, które w pewnym procencie wpływają na niektóre z zadań królestwa....). To po prostu zupełnie niepotrzebnie i zdecydowanie za bardzo przeniosłoby ciężar z "kierowanie państwem" na "poszukiwaczy przygód".

    Najpewniej skrócę ten system w ten czy inny sposób i zostanie później graczom wprowadzony, ale muszę się jeszcze dobrze zastanowić w jakiej formie (chociażby tych 15-stu przywódców zawęziłbym do grona 3 lub 5 osób...). Na pewno początkowo tak czy inaczej byliby bardzo przeciętni i niewiele wnoszący, więc ich mechaniczną nieobecnością "nic nie tracicie" - chociaż nadanie im jakiegoś charakteru czy krótkiego opisu jest mile widziane.

    Najwcześniej za kilka tur - na razie i tak chcę rozruszać trochę gier, wdrożyć siebie i graczy i zobaczyć, ile osób będzie zainteresowana rozgrywką na dłuższą metę.
    Baa
    Baa


    Liczba postów : 35
    Join date : 19/01/2018

    FAQ Empty Re: FAQ

    Pisanie by Baa Pią Sty 26, 2018 10:28 am

    Jak określamy położenie budynków, wojsk itp itd? Jakiś numer hexa? Czy po prostu opisowe?
    Vasemir
    Vasemir
    Admin


    Liczba postów : 175
    Join date : 18/01/2018

    FAQ Empty Re: FAQ

    Pisanie by Vasemir Pią Sty 26, 2018 11:43 am

    Dodanie numeracji na hexach nie jest technicznie żadnym problemem, ale na razie nie chcę tego robić, by nie sugerować wam położenia na mapie. Dopóki państewka są małe, wystarczą opisowe; jak odkryjecie część mapy i się trochę rozrosną, to pewnie mapy zacznę aktualizować z numeracją, żeby nie było nieporozumień.

    Nie krępujcie się też nadawać nazw swoim hexom - górom, wielkim jeziorom, bagnom, pustyniom... W końcu populacja jakoś te tereny nazywa Wink

    Sponsored content


    FAQ Empty Re: FAQ

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Pon Maj 13, 2024 1:32 pm